Plazma - usuwanie zmian patologicznych kończyn dolnych

 Plazma - usuwanie zmian patologicznych kończyn dolnych




        Plazma to zjonizowany gaz, zawierający takie same ilości ładunków dodatnich i ujemnych. W zależności od zastosowanych parametrów i dziedziny np. podologii stosowana jest do sublimacji tkanki, karbonizacji keratynocytów i reorganizacji struktur skórnych. Korzystny efekt działania plazmy polega na uruchomieniu naturalnych mechanizmów regeneracji i odbudowy skóry patologicznej. Ma zastosowanie w podologii, kosmetologii, medycynie estetycznej, biotechnologii, sterylizacji i wielu innych dziedzinach nauki.


 Urządzenie Plazma z laserem (dystrybutor www.medical-beauty.pl ),wykorzystuje najnowocześniejszą   generację technologii wyładowania w mikroskali plazmowej z niską temperaturą i wysoką częstotliwością. Działanie urządzenia jest skuteczne, z uwagi na generowanie temperatury, prowokowanej przez generator uruchamiający iskrę. Plazma w podologii ma zastosowanie do bezkrwawej eliminacji defektów skórnych i zmian patologicznych okolicy stóp.

Plazma z laserem (www.medical-beauty.pl)  to generator plazmy, który wytwarza kontrolowaną i celowaną mikro wiązkę plazmy, dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Podczas działania mikro wiązki plazmy na skórę pacjenta następuje odparowanie zewnętrznych warstw naskórka - sublimacja. Efektem takiego działania jest obkurczenie i eliminacja niepotrzebnej, patologicznej skóry na leczonym obszarze, co w konsekwencji prowadzi do usunięcia zmiany.

W przeciwieństwie do innych technik, zastosowana plazma nie powoduje stanu zapalnego otaczających tkanek, ponieważ jej działanie ogranicza się do granicy warstwy brodawkowej skóry właściwej. Plazma nie powoduje krwawienia a przede wszystkim nekrozy otaczających tkanek.

 Plasma z laserem to urządzenie wykorzystujące energię plazmy, powstającej między końcówką urządzenia, a skórą klienta.

W kontrolowany sposób następuje eliminacja skóry zmienionej patologicznie i karbonizacja zmian niepożądanych tylko w obszarze zabiegowym, czyli miejscu działania plazmy.

Proces leczenie obszarów skórnych dotkniętych defektami podologicznymi kończyn dolnych następuje zauważalnie w krótkim czasie.

Mechanizm działania

 


Fot 1. Źródła plazmy i metody jej wytwarzania. Źródło: materiały szkoleniowe 


Wskazanie podologiczne

·               usuwanie brodawek, zaburzeń rogowacenia, 

·               usuwanie zmian patologicznych skóry kończyn dolnych

·               usuwanie zmian niepożądanych skóry stóp

Podsumowanie

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Plazma z laserem wydaje się skuteczną metodą w prewencji wczesnych oznak defektów i poprawie estetyki skóry kończyn dolnych. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie rynku na zabiegi eliminujące zmiany skóry kończyn dolnych, procesów starzenia tkanek kończyn dolnych oraz potrzeba zagwarantowania bezpieczeństwa świadczonych usług podologicznych, uzasadniają konieczność dalszych badań nad zabiegami plazmy do redukcji zmian patologicznych tkanek kończyn ddolnych. Istnieje również potrzeba weryfikacji urządzeń generujących technologię plazmową oferowaną przez różne firmy na rynku medycznym, podologicznym i kosmetologicznym.

Nieodzownym wydaje się również potrzeba weryfikacji osób wykonujących zabieg, gdzie głównym aspektem powinna być posiadana wiedza z zakresu zmienności osobniczej obszaru kończyn dolnych, jak również zachodzących z wiekiem zmianach topografii okolicy stóp z uwzględnieniem pojawiąjących się wraz z wiekiem zmian strukturalnych kończyn dolnych.

Artykuły naukowe autorki - Moniki Sekita-Pilch

https://sekitapilch.pl/zastosowanie-technologii-plazmy-w-blefaroplastyce/

https://sekitapilch.pl/wplyw-zabiegu-plazmy-na-redukcje-zmarszczek-poziomych-czola-opis-przypadku/

Zastosowanie w podologii

https://sekitapilch.blogspot.com/ 

Zakupy 

https://www.medical-beauty.pl/urzadzenia.html

Szkolenia

https://akademiamsp.eu/kursy-i-szkolenia/podologia-pedicure-i-pielegnacji-stop/usuwanie-brodawek-elektrokoagulacja-plazma






Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Usuwanie Modzeli – Techniki Podologiczne

SCHEMAT ZABIEGU PODOLOGICZNEGO